Patrycja Mucha

Filmoznawczyni, krytyczka filmowa, kinomanka

Gdybym miała powiedzieć, co w kinie lubię, to powiedziałabym, że kino. Brzmi to nonszalancko i zawadiacko, ale naprawdę szukam takich filmów, które zapierają dech w piersiach tym *jak*, a nie *o czym* opowiadają. Ty też to przecież lubisz: nostalgiczne wycieczki w przeszłość lub przyszłość, kadry, które prawie dotykają Twojej skóry, proste historie w oszałamiającej oprawie.

Wciąż błądzę i wybieram, nieustannie czymś się zachwycam, jakbym właśnie odkryła kogoś lub coś dla świata, gdy tymczasem świat zdążył się już tym kimś/czymś znudzić. Czasem o czymś opowie mi koleżanka, czasem czymś zarazi chłopak, czasem Ty (nawet o tym nie wiesz) złapiesz mnie na haczyk i wywrócisz moje życie do góry nogami (no, przynajmniej na chwilę).

Znajdziesz tu zatem recenzje filmów z kilku ostatnich lat, recenzje kilku książek, zdarzy się nawet, że niefilmowych (!), rozmowy z twórcami i relacje z festiwali. Przede wszystkim jednak zabiorę Cię ze sobą do takich zakamarków kina, że zapomnisz o dzisiaj. Najczęściej po prostu będziesz znów miał/a 17 lat.
___

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać, śmiało, napisz: patrycja.much0@gmail.com

Powrót